This week in wildlife - the best pictures of animals around the world

Take a look at some of the best images of wildlife from the past week

More wildlife and environment stories from The National:

Abu Dhabi scientists find unexpected link between 'Godzilla' dust storm and Arctic ice

Dr Sultan Al Jaber appointed UAE special envoy for climate change

UN report: climate change damaging World Heritage sites

Cher visits 'world's loneliest elephant' before its move to Cambodia

Hundreds of UAE camels have died from eating plastic bags, study shows

Meet the 7-year-old Emirati falconer transforming the 4,000-year-old tradition

Battling fires in Brazil's wetlands: Scorched paws and firefighting scientists

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

The past Palme d'Or winners

2018 Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

2017 The Square, Ruben Ostlund

2016 I, Daniel Blake, Ken Loach

2015 DheepanJacques Audiard

2014 Winter Sleep (Kış Uykusu), Nuri Bilge Ceylan

2013 Blue is the Warmest Colour (La Vie d'Adèle: Chapitres 1 et 2), Abdellatif Kechiche, Adele Exarchopoulos and Lea Seydoux

2012 Amour, Michael Haneke

2011 The Tree of LifeTerrence Malick

2010 Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Lung Bunmi Raluek Chat), Apichatpong Weerasethakul

2009 The White Ribbon (Eine deutsche Kindergeschichte), Michael Haneke

2008 The Class (Entre les murs), Laurent Cantet

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Living in...

This article is part of a guide on where to live in the UAE. Our reporters will profile some of the country’s most desirable districts, provide an estimate of rental prices and introduce you to some of the residents who call each area home.

Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal
Results
  • Brock Lesnar retained the WWE Universal title against Roman Reigns
  • Braun Strowman and Nicolas won the Raw Tag Team titles against Sheamus and Cesaro
  • AJ Styles retained the WWE World Heavyweight title against Shinsuke Nakamura
  • Nia Jax won the Raw Women’s title against Alexa Bliss
  • Daniel Bryan and Shane McMahon beat Kevin Owens and Sami Zayn
  • The Undertaker beat John Cena
  • The Bludgeon Brothers won the SmackDown Tag Team titles against the Usos and New Day
  • Ronda Rousey and Kurt Angle beat Triple H and Stephanie McMahon
  • Jinder Mahal won the United States title against Randy Orton, Rusev and Bobby Roode
  • Charlotte retained the SmackDown Women’s title against Asuka
  • Seth Rollins won the Intercontinental title against The Miz and Finn Balor
  • Naomi won the first WrestleMania Women’s Battle Royal
  • Cedric Alexander won the vacant Cruiserweight title against Mustafa Ali
  • Matt Hardy won the Andre the Giant Battle Royal

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

Pearls on a Branch: Oral Tales
​​​​​​​Najlaa Khoury, Archipelago Books

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

The five pillars of Islam

1. Fasting

2. Prayer

3. Hajj

4. Shahada

5. Zakat 

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Fight card

Preliminaries:

Nouredine Samir (UAE) v Sheroz Kholmirzav (UZB); Lucas Porst (SWE) v Ellis Barboza (GBR); Mouhmad Amine Alharar (MAR) v Mohammed Mardi (UAE); Ibrahim Bilal (UAE) v Spyro Besiri (GRE); Aslamjan Ortikov (UZB) v Joshua Ridgwell (GBR)

Main card:

Carlos Prates (BRA) v Dmitry Valent (BLR); Bobirjon Tagiev (UZB) v Valentin Thibaut (FRA); Arthur Meyer (FRA) v Hicham Moujtahid (BEL); Ines Es Salehy (BEL) v Myriame Djedidi (FRA); Craig Coakley (IRE) v Deniz Demirkapu (TUR); Artem Avanesov (ARM) v Badreddine Attif (MAR); Abdulvosid Buranov (RUS) v Akram Hamidi (FRA)

Title card:

Intercontinental Lightweight: Ilyass Habibali (UAE) v Angel Marquez (ESP)

Intercontinental Middleweight: Amine El Moatassime (UAE) v Francesco Iadanza (ITA)

Asian Featherweight: Zakaria El Jamari (UAE) v Phillip Delarmino (PHI)

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

Profile of Udrive

Date started: March 2016

Founder: Hasib Khan

Based: Dubai

Employees: 40

Amount raised (to date): $3.25m – $750,000 seed funding in 2017 and a Seed+ round of $2.5m last year. Raised $1.3m from Eureeca investors in January 2021 as part of a Series A round with a $5m target.

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

The details

Heard It in a Past Life

Maggie Rogers

(Capital Records)

3/5

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final

Indoor cricket World Cup:
Insportz, Dubai, September 16-23

UAE fixtures:
Men

Saturday, September 16 – 1.45pm, v New Zealand
Sunday, September 17 – 10.30am, v Australia; 3.45pm, v South Africa
Monday, September 18 – 2pm, v England; 7.15pm, v India
Tuesday, September 19 – 12.15pm, v Singapore; 5.30pm, v Sri Lanka
Thursday, September 21 – 2pm v Malaysia
Friday, September 22 – 3.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 3pm, grand final

Women
Saturday, September 16 – 5.15pm, v Australia
Sunday, September 17 – 2pm, v South Africa; 7.15pm, v New Zealand
Monday, September 18 – 5.30pm, v England
Tuesday, September 19 – 10.30am, v New Zealand; 3.45pm, v South Africa
Thursday, September 21 – 12.15pm, v Australia
Friday, September 22 – 1.30pm, semi-final
Saturday, September 23 – 1pm, grand final