Vettel grabs Hungarian pole with time to spare

Sebastian Vettel's pole position for today's Hungarian Grand Prix was no surprise, but his margin of superiority was extraordinary.

BUDAPEST // Sebastian Vettel's pole position for today's Hungarian Grand Prix was no surprise, but his margin of superiority was extraordinary. Vettel and teammate Mark Webber had been trading fastest laps all weekend, but the German's qualifying lap of 1min 18.772secs put him 0.411secs clear when it mattered, giving him his seventh pole this season and Red Bull-Renault their 11th in 12 races.

"That was a great lap from Seb," Webber said. "I just didn't get a clean run today." In 1986 Hungary became the first Eastern bloc country to host a Formula One world championship race, and this weekend's event will be its 25th. The 4.381km Hungaroring circuit is one of the most labyrinthine of the season and favours cars with efficient downforce, which is a Red Bull hallmark. "I don't think there's any big secret to our performance," said Vettel, whose latest pole coincided with Red Bull's 100th race as a grand prix team.

"I played around a little with the front wing, the differential and tyre pressures; sometimes fine-tuning the tyre pressures can find you three 10ths," he said. "We knew we were in good shape [Friday], but didn't know quite how good. If you look back just a few days to Germany, Ferrari was quickest in the race. I don't think any of the cars has changed a great deal since then, but it's very clear that this circuit suits us.

"It isn't an easy track; the bumps are quite harsh and that makes the car very nervous. It tends to move around a lot, but I felt confident and that means you can brake later and carry more speed into the corners. Everything just works, basically, so I should sleep well." Fernando Alonso, the Hockenheim winner, was best of the rest, ahead of his Ferrari teammate Felipe Massa, but more than one second behind Vettel.

The Spaniard acknowledged that a second victory in as many weekends is unlikely. "McLaren is still leading both championships," he said, "so we can take some points off them. But winning? We have to be realistic. Sometimes we are able to match Red Bull's race pace, but that's when they qualify a couple of 10ths ahead of us, not 1.2 seconds." Few weeks go by without some trace of controversy, and the latest is a row about the specification of the front wings used by Red Bull and Ferrari. Rivals believe both have wings that flex illegally when their cars are on the move, although technical checks have revealed nothing amiss.

Even so, Martin Whitmarsh, the McLaren team principal, mischievously described his cars as "the fastest with fixed wings" in the wake of qualifying. Lewis Hamilton was an in-touch fifth, in a positional sense, if not in terms of lap time. But the world champion Jenson Button had a disappointing day and starts 11th. The Briton said he was "pretty happy" with the medium tyre but "couldn't find a balance" on the soft tyre. Button scored his first victory here, in 2006, from 14th on the grid. But that was a topsy-turvy, rain-hit race and sunshine is forecast today.

The Englishman's problems were but a fraction of those endured by Michael Schumacher. While Nico Rosberg did a solid job once again for Mercedes, qualifying sixth ahead of Renault teammates Vitaly Petrov and Robert Kubica, Schumacher floundered in 14th. "My set-up is targeted more towards the race than qualifying," he said. "It worked OK this morning, but became less effective as temperatures rose."

On a day of surprising numbers, the 0.819secs that separated Schumacher from Rosberg during the second qualifying session was among the most startling. sports@thenational.ae

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian