Online deals to celebrate UAE Mother’s Day

Pretty blooms, photo shoots and a five-star pool pass.

Bouquet of pretty blooms: Dh119

Benefits: Send your mother 12 red, white, pink or yellow roses this UAE Mother's Day and pay just Dh119 with free delivery across the UAE. The offer from Ameya Flowers, available via Cobone.com, can be upgraded to a special Mother's Day bouquet of gerbera, delistar and foliage in a vase for Dh129, or something extra-special of 30 white and pink roses for Dh199.

Beware of: The voucher is only valid for 90 days from the day of purchase.

Photo shoot for memories: Dh99

Benefits: Book a Mother's Day photo shoot at YH Studios in Dubai's Media City and pay just Dh99 for two of you. The offer from Groupon.ae, also caters to groups of six for Dh199 and groups of up to eight for Dh349. A makeover will be provided for two participants out of each group, and while pairs receive one high-res image on a CD, groups of six or eight receive two.

Beware of: The voucher expires 180 days after purchase.

Pool pass at a five-star hotel: Dh125

Benefits: Book a day at The Palace Downtown Dubai and receive 50 per cent off a day's pool pass. Other promotions from Groupon.ae are a one-month spa membership with a 25-minute massage and personal training sessions at a half rate of Dh999 or a six-month spa membership with a 50-minute massage and 10 personal training sessions at a rate of Dh3,399.

Beware of: The pool pass or the start of the membership must be used by April 30.

pf@thenational.ae

Follow us on Twitter @TheNationalPF

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

The distance learning plan

Spring break will be from March 8 - 19

Public school pupils will undergo distance learning from March 22 - April 2. School hours will be 8.30am to 1.30pm

Staff will be trained in distance learning programmes from March 15 - 19

Teaching hours will be 8am to 2pm during distance learning

Pupils will return to school for normal lessons from April 5

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

Best Academy: Ajax and Benfica

Best Agent: Jorge Mendes

Best Club : Liverpool   

 Best Coach: Jurgen Klopp (Liverpool)  

 Best Goalkeeper: Alisson Becker

 Best Men’s Player: Cristiano Ronaldo

 Best Partnership of the Year Award by SportBusiness: Manchester City and SAP

 Best Referee: Stephanie Frappart

Best Revelation Player: Joao Felix (Atletico Madrid and Portugal)

Best Sporting Director: Andrea Berta (Atletico Madrid)

Best Women's Player:  Lucy Bronze

Best Young Arab Player: Achraf Hakimi

 Kooora – Best Arab Club: Al Hilal (Saudi Arabia)

 Kooora – Best Arab Player: Abderrazak Hamdallah (Al-Nassr FC, Saudi Arabia)

 Player Career Award: Miralem Pjanic and Ryan Giggs

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

The Equaliser 2

Director Antoine Fuqua

Starring: Denzel Washington, Bill Pullman, Melissa Leo, Ashton Sanders

Three stars

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

FIGHT CARD

Bantamweight Hamza Bougamza (MAR) v Jalal Al Daaja (JOR)

Catchweight 67kg Mohamed El Mesbahi (MAR) v Fouad Mesdari (ALG)

Lighweight Abdullah Mohammed Ali (UAE) v Abdelhak Amhidra (MAR)

Catchweight 73kg Mostafa Ibrahim Radi (PAL) v Yazid Chouchane (ALG)

Middleweight Yousri Belgaroui (TUN) v Badreddine Diani (MAR)

Catchweight 78kg Rashed Dawood (UAE) v Adnan Bushashy (ALG)

Middleweight Sallaheddine Dekhissi (MAR) v Abdel Emam (EGY)

Catchweight 65kg Rachid Hazoume (MAR) v Yanis Ghemmouri (ALG)

Lighweight Mohammed Yahya (UAE) v Azouz Anwar (EGY)

Catchweight 79kg Omar Hussein (PAL) v Souhil Tahiri (ALG)

Middleweight Tarek Suleiman (SYR) v Laid Zerhouni (ALG)

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

The years Ramadan fell in May

1987

1954

1921

1888

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Company Profile:

Name: The Protein Bakeshop

Date of start: 2013

Founders: Rashi Chowdhary and Saad Umerani

Based: Dubai

Size, number of employees: 12

Funding/investors:  $400,000 (2018) 

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

Results

6.30pm: Maiden Dh165,000 (Dirt) 1,400m. Winner: Rio Angie, Pat Dobbs (jockey), Doug Watson (trainer).

7.05pm: Handicap Dh170,000 (D) 1,600m. Winner: Trenchard, Pat Dobbs, Doug Watson.

7.40pm: Maiden Dh165,000 (D) 1,600m. Winner: Mulfit, Pat Dobbs, Doug Watson.

8.15pm: Handicap Dh210,000 (D) 1,200m. Winner: Waady, Dane O’Neill, Doug Watson.

8.50pm: Handicap Dh210,000 (D) 2,000m. Winner: Tried And True, Pat Dobbs, Doug Watson.

9.25pm:Handicap Dh185,000 (D) 1,400m. Winner: Midnight Sands, Pat Dobbs, Doug Watson.

More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian
More from Armen Sarkissian